Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 20 kwietnia 2025 19:33

GRANIT Dulniak – firma z pomysłem na rozwój

Z Rafałem Dulniakiem, właścicielem firmy GRANIT Dulniak Sp. z o.o. w imieniu "Fachowca Lubelskiego" rozmawia Dariusz Marciniak.
GRANIT Dulniak –  firma z pomysłem na rozwój

Dariusz Marciniak: Panie Rafale, firma "GRANIT" Dulniak działa na lubelskim rynku od 1991 roku i mam wrażenie, że rośnie nieustannie razem z nim.
 

   Rafał Dulniak: To prawda, w rozwoju po prostu widzimy naszą szansę. Staramy się być na tzw. topie, zarówno w kraju, jak i w regionie, inwestując w siebie – czyli w firmę – i we własną innowacyjność. Niekoniecznie w oparciu wyłącznie o własne środki. Korzystamy też z funduszy unijnych.


DM: Jesteście chyba jedną z nielicznych firm w naszym regionie, które to robią. Zwłaszcza jeżeli mówimy o branży budowlanej.
 

RD: Wykorzystanie funduszy unijnych do sfinansowania inwestycji w działalności gospodarczej od razu, jak tylko pojawiła się taka możliwość, uważaliśmy za szansę na rozwój naszej firmy i konsekwentnie się tego trzymamy, bo daje to zakładane przez nas efekty. Pierwsze projekty unijne zaczęliśmy realizować już w 2004 roku. Przy współudziale środków Unii Europejskiej zakupiliśmy wtedy trzy obrabiarki do kamienia oraz wózek widłowy. W 2010 roku otrzymaliśmy kolejne dofinansowanie. Tym razem było to na trak linowy do cięcia bloków granitowych, centrum polerskie, centrum obróbcze ze sterowaniem numerycznym CNC – 5-osiowe, piłę automatyczną do cięcia elementów granitowych, maszynę do ćwierćwałków, monitoring, wózek widłowy oraz samochód ciężarowy. Dzięki tym zakupom teraz jesteśmy w stanie sprostać nawet bardzo skomplikowanym zleceniom. Dzięki nim rozwijamy się i w rozwoju tym upatrujemy swoją szansę.
 

DM: Ale jak widać z Waszych ostatnich poczynań, sam rozwój parku maszynowego to nie było coś, co Wam wystarczyło. Wybudowaliście halę magazynową. Z tego, co wiem, wiele osób wątpiło w powodzenie tej inwestycji.

 

RD: No tak, było dużo wątpliwości, szczególnie wśród naszej kamieniarskiej branży, ale nam się udało.
 

DM: To proszę powiedzieć, do czego ta hala jest Wam potrzebna.
 

RD: Ta hala stała się Galerią Kamienia. Zależy nam na tym, aby każdy kto wykańcza swój dom, mieszkanie czy biurowiec przyszedł do nas i odnalazł tu materiał spełniający jego oczekiwania. Nasza Galeria jest niewątpliwie produktem luksusowym, z którego mogą skorzystać klienci zainteresowani wyborem kamienia naturalnego i nie tylko. Mamy oczywiście swój olbrzymi zakład produkcyjny i świadczymy usługi obróbki kamienia dla każdego klienta. Hala natomiast ma na celu prezentację materiału i stworzenie klientom komfortowych warunków do zapoznania się z naszą ofertą w tym zakresie. Każdy klient może przyjechać do naszej Galerii i wskazać swojemu wykonawcy materiał, którym jest zainteresowany. Interes upatrujemy właśnie w wykonawcach, którzy mogą nabywać u nas całe płyty wielkoformatowe po konsultacji z inwestorem.

W naszej hali posiadamy granit, marmur, konglomerat kamienny i absolutnie topową nowość w aranżacji wnętrz – spieki kwarcowe. Wprowadziliśmy również do oferty naszej Galerii, jako produkt z najwyższej półki, materiały półszlachetne, warte nawet kilkanaście tysięcy złotych za metr kwadratowy. Nasz plan rozwoju zakłada bowiem dotarcie do jak najszerszego grona odbiorców oraz umożliwienie lubelskim projektantom wnętrz kreowania innowacyjnych i nietuzinkowych projektów.

Niewątpliwym atutem naszej działalności jest brak konkurencji. Lubelszczyzna jest dużym rynkiem, a nasza Galeria jest jedyną tak potężną ekspozycją płyt wielkoformatowych zamkniętą pod dachem. Cały czas dostarczamy materiały i staramy się uporządkować otoczenie, aby było czysto i przyjemnie, jak w galerii przystało. Hala natomiast jest otwarta codziennie w naszych godzinach pracy i w każdej chwili można wejść i obejrzeć wyeksponowane materiały.


DM: Dziękuję za rozmowę.

 

„GRANIT” Dulniak Sp. z o.o.
Lublin, ul. Cmentarna 8
tel. 608 505 036
www.dulniak.pl

 

Zakład Kamieniarski „GRANIT” Dulniak Sp.J.
Lublin, ul. Głuska 16, (przy szpitalu Abramowice)
tel. 81 744 08 27
www.granit.lublin.pl



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: zeciaTreść komentarza: Kocioł na pellet i drewno to praktyczne rozwiązanie dla otwartych na opcje. Drewno jest ekonomiczne, szczególnie własne, a pellet wygodny – automatyczne spalanie, jak w Ogniwo Duo, oszczędza czas. Efektywność powyżej 87% i niska emisja to zalety, jeśli opał jest suchy i system zoptymalizowany. Inwestycja (od 12 tys. zł) zwraca się z dotacjami i tańszym ogrzewaniem. Potrzebna jest jednak przestrzeń na paliwo i trochę pracy – załadunek drewna, czyszczenie. To dobra propozycja dla tych, co łączą ekologię z budżetem, ale wymaga planowania i konserwacji. Dla osób z dostępem do drewna i cierpliwością to sensowny wybór, który daje ciepło i niezależność energetyczną. https://www.nowin.pl/2025/03/23/kociol-dwupaliwowy-czy-jednopaliwowy-porownanie-systemow-grzewczych-dla-domu/Data dodania komentarza: 23.03.2025, 12:39Źródło komentarza: Kocioł na drewno czy kocioł na pellet?Autor komentarza: JarominskiTreść komentarza: To jest super sprawa. Szybko się kładzie. Nawet samemu. Mam w domu własnie te płytki i sam kładłem. Genialnie proste. Myślałem, że nie dam rady a tu poszło bez problemu. Fajnie to wymyślili.Data dodania komentarza: 12.07.2021, 19:50Źródło komentarza: Elastyczny klinkier ELABRICK – niezwykła okładzina fasad  Autor komentarza: MarekTreść komentarza: Dobrze opisany artykuł. W moim przypadku sprawdziła się firma TS-Koncept budowa domów LublinData dodania komentarza: 4.02.2021, 11:56Źródło komentarza: Prawidłowy montaż kominów systemowychAutor komentarza: Piotrek W.Treść komentarza: Osobiście jestem zdecydowanym zwolennikiem pokryć dachowych z blachy. Dobra blachodachówka wyglądem nie odbiega od tradycyjnej dachówki, a co do spraw technicznych - sam mam blachodachówkę od kilku długich lat (z firmy Regamet) i nic, w sensie ani rdza, ani przeciekanie czy jakiekolwiek inne problemy się z nią nie dzieją. I wydaje mi się, że nie jestem tu wyjątkiem. A że warto co jakiś czas poddawać taki dach renowacji? To inna sprawa, ale i nie jakiś wielki problem.Data dodania komentarza: 30.07.2020, 17:36Źródło komentarza: Jak zabezpieczyć dach przed rdzą