Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 3 kwietnia 2025 09:21

Grille budowane do ogrodu

Jeśli mamy miejsce warto pomyśleć w ogrodzie o bardziej rozbudowanej bryle, która będzie komponowała się z budynkiem i otoczeniem. Może to być zarówno murowany grill jak i większe urządzenie zawierające w sobie dodatkowe urządzenia jak piec chlebowy, kuchnia letnia czy wędzarka.
Grille budowane do ogrodu

Jeśli mamy miejsce warto pomyśleć w ogrodzie o bardziej rozbudowanej bryle, która będzie komponowała się z budynkiem i otoczeniem. Może to być zarówno murowany grill jak i większe urządzenie zawierające w sobie dodatkowe urządzenia jak piec chlebowy, kuchnia letnia czy wędzarka. Zainspiruj się  na przykładzie kilku realizacji wykonanych w Polsce.

 

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „G-W” Tomasz Kiszka

Piękno ponad 200-letniej cegły rozbiórkowej zostało wykorzystane w projekcie całorocznej kuchni ogrodowej w której znajdziemy pełny wachlarz urządzeń: grill, wędzarkę, piec chlebowy, płytę na fajerki, piekarnik a nawet kominek.  Wzbogacenie zabudowy o zlew i blaty robocze oraz doprowadzenie prądu do oświetlenia zwiększa jej funkcjonalność.  Niezwykłych rozmiarów realizacja do budowy której wykorzystano 8 000 cegieł zachwyca. Warto też wspomnieć, że z boku kompleksu powstała toaleta i drewutnia a pod spodem kompleksu piwnica. Całość altany w deszczowe bądź śnieżne dni może zostać zamknięta automatycznie opuszczanymi roletami.


 

Kominki Popowczak

Grill tarasowy wykonany z elementów betonowych, szamotowych oraz cegły. Z zewnątrz obłożony płytką imitującą starą cegłę.


ZDUNAR Dawid Kozar

Podkreślony cokół i część pod gzymsem nadają charakteru całej budowli, a łuk na górze i szlifowane elementy dodają smukłości, bo bryła ma aż 430 cm długości. Specjalnie wybudowane postumenty będą podstawą do drewnianych pali, nad którymi będzie całe zadaszenie wykonane u stolarza. Kompleks ogrodowy posiada w swojej zabudowie kuchnie letnią z piekarnikiem, grill gazowy, wędzarnie z osobnym paleniskiem, którego kanał dodatkowo został wydłużony do 150 by wędzić nieco chłodniejszym dymem, a pod wędzarnią schowek na butle gazową do grilla. Do całości jest jeden komin, który ma wewnątrz dwa osobne przewody, by można było niezależnie korzystać z wędzarni i kuchni.


Więcej realizacji ogrodowych znajdziesz na kominki.org.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Konrad 22.03.2022 11:47
Komentarz zablokowany

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: zeciaTreść komentarza: Kocioł na pellet i drewno to praktyczne rozwiązanie dla otwartych na opcje. Drewno jest ekonomiczne, szczególnie własne, a pellet wygodny – automatyczne spalanie, jak w Ogniwo Duo, oszczędza czas. Efektywność powyżej 87% i niska emisja to zalety, jeśli opał jest suchy i system zoptymalizowany. Inwestycja (od 12 tys. zł) zwraca się z dotacjami i tańszym ogrzewaniem. Potrzebna jest jednak przestrzeń na paliwo i trochę pracy – załadunek drewna, czyszczenie. To dobra propozycja dla tych, co łączą ekologię z budżetem, ale wymaga planowania i konserwacji. Dla osób z dostępem do drewna i cierpliwością to sensowny wybór, który daje ciepło i niezależność energetyczną. https://www.nowin.pl/2025/03/23/kociol-dwupaliwowy-czy-jednopaliwowy-porownanie-systemow-grzewczych-dla-domu/Data dodania komentarza: 23.03.2025, 12:39Źródło komentarza: Kocioł na drewno czy kocioł na pellet?Autor komentarza: JarominskiTreść komentarza: To jest super sprawa. Szybko się kładzie. Nawet samemu. Mam w domu własnie te płytki i sam kładłem. Genialnie proste. Myślałem, że nie dam rady a tu poszło bez problemu. Fajnie to wymyślili.Data dodania komentarza: 12.07.2021, 19:50Źródło komentarza: Elastyczny klinkier ELABRICK – niezwykła okładzina fasad  Autor komentarza: MarekTreść komentarza: Dobrze opisany artykuł. W moim przypadku sprawdziła się firma TS-Koncept budowa domów LublinData dodania komentarza: 4.02.2021, 11:56Źródło komentarza: Prawidłowy montaż kominów systemowychAutor komentarza: Piotrek W.Treść komentarza: Osobiście jestem zdecydowanym zwolennikiem pokryć dachowych z blachy. Dobra blachodachówka wyglądem nie odbiega od tradycyjnej dachówki, a co do spraw technicznych - sam mam blachodachówkę od kilku długich lat (z firmy Regamet) i nic, w sensie ani rdza, ani przeciekanie czy jakiekolwiek inne problemy się z nią nie dzieją. I wydaje mi się, że nie jestem tu wyjątkiem. A że warto co jakiś czas poddawać taki dach renowacji? To inna sprawa, ale i nie jakiś wielki problem.Data dodania komentarza: 30.07.2020, 17:36Źródło komentarza: Jak zabezpieczyć dach przed rdzą