Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 21 kwietnia 2025 00:43

Janek w swoich projektach wznosi się na wyżyny

Prace wykonywane na wysokości wymagają zastosowania odpowiedniego sprzętu- jak go wybrać, aby pracować zarówno bezpieczenie i komfortowo?  Każdy, kto rozpoczyna pracę na wysokości, powinien być wyposażony w odpowiednie narzędzia oraz świadomy, że praca na wysokości wiąże się z ryzykiem wypadku.  Na szczęście nasza wiedza w tym zakresie rośnie
Janek w swoich projektach  wznosi się na wyżyny

 Zwiększa się także dostępny asortyment, który ma za zadanie zagwarantować bezpieczeństwo,  i wykonanie prac na najwyższym poziomie. Nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważny jest odpowiednio dopasowany sprzęt do rodzaju czynności i warunków w jakich przebywamy. U wielu z nas  nadal pokutuje stwierdzenie, że lepsze coś niż nic. Niestety, nie ma nic gorszego niż złudne poczucie bezpieczeństwa i  właściwie wykonywanej pracy. Oferta rynkowa zestawów do pracy na wysokości jest bogata i zróżnicowana. Dlatego z łatwością można znaleźć model, który będzie odpowiadał naszym potrzebom i preferencjom. Zanim jednak przejdziemy do analizy podstawowych czynników determinujących optymalny dobór zestawu, warto poznać zasady jego stosowania.
Kiedy zatem zestaw do pracy na wysokościach okaże się niezbędny? Przy okazji wykonywania różnego rodzaju robót, w tym podczas:

  • budowy i rozbiórki budynków,
  • prac instalcyjnych,
  • prac w magazynach logistycznych w tym inwentaryzacji,
  • wykonywania izolacji,
  • renowacji elewacji,
  • pracy na dachach,
  • budowy i remontu mostów, wiaduktów czy też estakad,
  • pracy na silosach i innych tego typu zbiornikach,
  • czyszczenia i mycia okien oraz rynien,
  • pielęgnacji i ścinki drzew.

Co więcej, zestaw do pracy na wysokości znajduje zastosowanie także w elektryce, na przykład przy pracy na słupach wysokiego napięcia czy podczas zakładania anten lub montażu oświetlenia. 
Tego typu prace często wymagają wspinania się po stromych płaszczyznach dachowych. Oprócz niezbędnych zabezpieczeń przydatna okaże się również drabina, której specjalna konstrukcja umożliwia dotarcie do trudno dostępnych miejsc lub nieczystości? Stabilne i łatwe w użytku rusztowanie to także podstawa prac przy budynkach i elewacjach. Dobrze dobrane rusztowanie to połowa sukcesu. Agregat malarski, zaciskarki, mieszadła, cęgi zaciskowe, młot elektryczny i wiele innych to niezbędne elementy wyposażania warsztatu przy tego rodzaju pracach. Jeśli jesteś początkującym majsterkowiczem, zapoznamy cięz profesjonalnym podziałem narzędzi, co ułatwi Ci samodzielne przeprowadzenie remontu. Jeśli jesteś już specjalistą, znajdziesz w naszej firmie  wartościowe, profesjonalne oraz wydajne artykuły dla siebie. W razie awarii zapewnimy mobilny serwis techniczny, który w razie potrzeby usunie usterkę na miejscu. Skorzystaj z okazji i wypożycz sprzęt i narzędzia w ogólnopolskiej sieci wypożyczalni KILOUTOU. Teraz to możliwe z 50% rabatem! 
Sprawdź szczegóły promocji >>


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: zeciaTreść komentarza: Kocioł na pellet i drewno to praktyczne rozwiązanie dla otwartych na opcje. Drewno jest ekonomiczne, szczególnie własne, a pellet wygodny – automatyczne spalanie, jak w Ogniwo Duo, oszczędza czas. Efektywność powyżej 87% i niska emisja to zalety, jeśli opał jest suchy i system zoptymalizowany. Inwestycja (od 12 tys. zł) zwraca się z dotacjami i tańszym ogrzewaniem. Potrzebna jest jednak przestrzeń na paliwo i trochę pracy – załadunek drewna, czyszczenie. To dobra propozycja dla tych, co łączą ekologię z budżetem, ale wymaga planowania i konserwacji. Dla osób z dostępem do drewna i cierpliwością to sensowny wybór, który daje ciepło i niezależność energetyczną. https://www.nowin.pl/2025/03/23/kociol-dwupaliwowy-czy-jednopaliwowy-porownanie-systemow-grzewczych-dla-domu/Data dodania komentarza: 23.03.2025, 12:39Źródło komentarza: Kocioł na drewno czy kocioł na pellet?Autor komentarza: JarominskiTreść komentarza: To jest super sprawa. Szybko się kładzie. Nawet samemu. Mam w domu własnie te płytki i sam kładłem. Genialnie proste. Myślałem, że nie dam rady a tu poszło bez problemu. Fajnie to wymyślili.Data dodania komentarza: 12.07.2021, 19:50Źródło komentarza: Elastyczny klinkier ELABRICK – niezwykła okładzina fasad  Autor komentarza: MarekTreść komentarza: Dobrze opisany artykuł. W moim przypadku sprawdziła się firma TS-Koncept budowa domów LublinData dodania komentarza: 4.02.2021, 11:56Źródło komentarza: Prawidłowy montaż kominów systemowychAutor komentarza: Piotrek W.Treść komentarza: Osobiście jestem zdecydowanym zwolennikiem pokryć dachowych z blachy. Dobra blachodachówka wyglądem nie odbiega od tradycyjnej dachówki, a co do spraw technicznych - sam mam blachodachówkę od kilku długich lat (z firmy Regamet) i nic, w sensie ani rdza, ani przeciekanie czy jakiekolwiek inne problemy się z nią nie dzieją. I wydaje mi się, że nie jestem tu wyjątkiem. A że warto co jakiś czas poddawać taki dach renowacji? To inna sprawa, ale i nie jakiś wielki problem.Data dodania komentarza: 30.07.2020, 17:36Źródło komentarza: Jak zabezpieczyć dach przed rdzą