Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 21 kwietnia 2025 02:42

Jak pielęgnować podłogę

Jak pielęgnować podłogę

Większość z nas kusi myśl odłożenia czyszczenia podłogi do momentu, kiedy trzeba to już naprawdę zrobić. Jednak im dłużej pozostawiamy zabrudzenia i plamy, tym bardziej wnikają one w podłogę. Zatem szybkie, ale regularne czyszczenie oznacza mniej pracy i większy efekt i na pewno pomoże zachować piękny wygląd i trwałość Twoich podłóg.

Jeśli posiadasz laminat to odkurzaj lub wycieraj całą podłogę co kilka tygodni wilgotnym (nie mokrym) mopem, spryskanym roztworem do czyszczenia laminatu. Na koniec szybko wytrzyj suchym mopem lub ścierką. Jeśli natomiast posiadasz drewno to wszystko czego potrzebujesz do zachowania ładnego wyglądu podłogi to szmatka do polerowania lub szczotka. Od czasu do czasu przetrzyj wilgotną (nigdy mokrą) szmatką.

Proste wskazówki

  • Stosuj wycieraczkę przy wejściu, aby zapobiec wnoszeniu brudu do domu.
  • Filcowe lub plastikowe podkładki pod nogami mebli zapobiegną pozostawianiu śladów, wgnieceń i zadrapań.
  • Przesuwaj ciężkie meble przez podnoszenie, nie przesuwanie.
  • Nigdy nie rozpylaj produktów czyszczących bezpośrednio na podłogę.
  • Nie pastuj i nie woskuj.

Na jakim podłożu można zamontować podłogę?

Podłogi można montować na wielu różnych powierzchniach:

  • Beton, płytki, kamień i marmur –  laminat i drewno
  • Podłoga drewniana –  laminat i drewno
  • Dywan z bardzo krótkim włosem – laminat i drewno

 

FACHOWIEC

Adres: Związkowa 3, 20-148 Lublin

Telefon: 81 442 70 86

[email protected]

www.grupafachowiec.eu


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: zeciaTreść komentarza: Kocioł na pellet i drewno to praktyczne rozwiązanie dla otwartych na opcje. Drewno jest ekonomiczne, szczególnie własne, a pellet wygodny – automatyczne spalanie, jak w Ogniwo Duo, oszczędza czas. Efektywność powyżej 87% i niska emisja to zalety, jeśli opał jest suchy i system zoptymalizowany. Inwestycja (od 12 tys. zł) zwraca się z dotacjami i tańszym ogrzewaniem. Potrzebna jest jednak przestrzeń na paliwo i trochę pracy – załadunek drewna, czyszczenie. To dobra propozycja dla tych, co łączą ekologię z budżetem, ale wymaga planowania i konserwacji. Dla osób z dostępem do drewna i cierpliwością to sensowny wybór, który daje ciepło i niezależność energetyczną. https://www.nowin.pl/2025/03/23/kociol-dwupaliwowy-czy-jednopaliwowy-porownanie-systemow-grzewczych-dla-domu/Data dodania komentarza: 23.03.2025, 12:39Źródło komentarza: Kocioł na drewno czy kocioł na pellet?Autor komentarza: JarominskiTreść komentarza: To jest super sprawa. Szybko się kładzie. Nawet samemu. Mam w domu własnie te płytki i sam kładłem. Genialnie proste. Myślałem, że nie dam rady a tu poszło bez problemu. Fajnie to wymyślili.Data dodania komentarza: 12.07.2021, 19:50Źródło komentarza: Elastyczny klinkier ELABRICK – niezwykła okładzina fasad  Autor komentarza: MarekTreść komentarza: Dobrze opisany artykuł. W moim przypadku sprawdziła się firma TS-Koncept budowa domów LublinData dodania komentarza: 4.02.2021, 11:56Źródło komentarza: Prawidłowy montaż kominów systemowychAutor komentarza: Piotrek W.Treść komentarza: Osobiście jestem zdecydowanym zwolennikiem pokryć dachowych z blachy. Dobra blachodachówka wyglądem nie odbiega od tradycyjnej dachówki, a co do spraw technicznych - sam mam blachodachówkę od kilku długich lat (z firmy Regamet) i nic, w sensie ani rdza, ani przeciekanie czy jakiekolwiek inne problemy się z nią nie dzieją. I wydaje mi się, że nie jestem tu wyjątkiem. A że warto co jakiś czas poddawać taki dach renowacji? To inna sprawa, ale i nie jakiś wielki problem.Data dodania komentarza: 30.07.2020, 17:36Źródło komentarza: Jak zabezpieczyć dach przed rdzą