Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 3 kwietnia 2025 12:09

Wystartował plebiscyt w ramach konkursu Fasada Roku 2020

Wystartował plebiscyt w ramach konkursu Fasada Roku 2020

 

Fot. Baumit

 

Wystartował plebiscyt w ramach konkursu Fasada Roku 2020

 

Po raz kolejny internauci wybiorą najpiękniejsze fasady w Polsce wykonane w technologii Baumit. Ruszyło publiczne głosowanie w ramach konkursu Fasada Roku 2020, nad którym patronat honorowy sprawują Izba Architektów Rzeczypospolitej Polskiej (IARP) oraz Fundacja Twórców Architektury (FTA).

 

Tegoroczna edycja projektu Fasada Roku wystartowała 1 kwietnia 2020 r. i jest już czternastą odsłoną zmagań o prestiżowy tytuł architektoniczny. Konkurencja rozgrywa się w pięciu kategoriach: budynek jednorodzinny, budynek wielorodzinny, budynek niemieszkalny, budynek po termomodernizacji oraz budynek zabytkowy po renowacji. Choć architekci, wykonawcy oraz inwestorzy do 30 września br. mogą zgłaszać swoich kandydatów, na starcie zaczęli meldować się już pierwsi uczestnicy, m.in. z Krakowa, Warszawy, Częstochowy, Dąbrowy Górniczej, Rzeszowa, Poznania, a także mniejszych miejscowości, takich jak. Niepołomice, Karpacz, Mysłowice czy Biała.

 

O tym, komu w udziale przypadnie zwycięstwo, a wraz z nim nagroda w wysokości 10 000 zł oraz pewne miejsce w międzynarodowej rozgrywce na poziomie Baumit Life Challenge, jak co roku zdecyduje profesjonalne jury. Ważne będą takie kryteria oceny jak zastosowana kolorystyka i struktura elewacji – nie tylko ze względu na samą prezencję budynku, lecz także to, w jaki sposób koresponduje on ze swoim otoczeniem – dbałość o detale architektoniczne, a w przypadku obiektów po renowacji także poszanowanie ich historycznej tradycji.

 

Głosować każdy może

 

W konkursie liczy się każdy głos, dlatego mają go nie tylko branżowi eksperci. Co roku internauci w niezależnym głosowaniu tworzą swój własny ranking fasad. Tak też będzie i tym razem, przy okazji edycji 2020.

 

1 maja br. na stronie www.fasadaroku.baumit.com wystartował plebiscyt, który potrwa do 31 października br. Głosować jak w poprzednich edycjach może każdy, ale już nie tylko na jeden – jak to było do tej pory – a na dowolną liczbę obiektów w poszczególnych kategoriach. Nowością jest również możliwość nadawania swoim głosom wag od 1 do 5, w zależności od tego, który obiekt podoba nam się bardziej od drugiego. Realizacje, które zajmą pierwsze miejsce w swojej kategorii, zdobywając największą ilość głosów, zostaną uhonorowane „wyróżnieniem internautów".

 

Patronat Honorowy nad konkursem Fasada Roku 2020 sprawuje Izba Architektów Rzeczypospolitej Polskiej (IARP) oraz Fundacja Twórców Architektury (FTA). Ideę wspierają także media branżowe, w tym redakcje takich periodyków jak: „Architektura-Murator”, „Budujemy Dom”, „ekspertbudowlany”, „Izolacje”, „murator”, „Renowacje i Zabytki” i „Zawód:Architekt” oraz portali internetowych: 4budowlani.pl, archimania.pl, architektura.info, architekturadzisiaj.pl, budnet.pl, chemiabudowlana.info, infoarchitekta.pl, muratorplus.pl, sztuka-architektury.pl czy w-a.pl.

 

www.fasadaroku.baumit.com

www.baumit.com

www.facebook.com/BaumitPolska

Marka Baumit powstała w 1988 roku. Należy do austriackiego koncernu Schmid Industrie Holding i jest jednym z najbardziej znanych i cenionych brandów na światowym rynku budowlanym. Oddziały Baumit znajdują się w 27 krajach Europy oraz w Chinach. Od 1994 roku firma jest obecna także w Polsce. Szczególnie silną pozycję na polskim rynku materiałów budowlanych, zdobyła w zakresie sprzedaży kompletnych systemów ociepleń budynków, tynków maszynowych (cementowo-wapiennych i gipsowych). Ponadto oferta produktowa Baumit obejmuje m.in. produkty do: układania płytek ceramicznych materiały do renowacji zabytków, a także masy samopoziomujące, jastrychy, wyprawy wierzchnie oraz zaprawy murarskie. Od początku siedzibą spółki jest Wrocław. Działalność podstawową przedsiębiorstwa realizują trzy zakłady produkcyjne: w Pobiedziskach k. Poznania, w Łowiczu oraz w Bełchatowie.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: zeciaTreść komentarza: Kocioł na pellet i drewno to praktyczne rozwiązanie dla otwartych na opcje. Drewno jest ekonomiczne, szczególnie własne, a pellet wygodny – automatyczne spalanie, jak w Ogniwo Duo, oszczędza czas. Efektywność powyżej 87% i niska emisja to zalety, jeśli opał jest suchy i system zoptymalizowany. Inwestycja (od 12 tys. zł) zwraca się z dotacjami i tańszym ogrzewaniem. Potrzebna jest jednak przestrzeń na paliwo i trochę pracy – załadunek drewna, czyszczenie. To dobra propozycja dla tych, co łączą ekologię z budżetem, ale wymaga planowania i konserwacji. Dla osób z dostępem do drewna i cierpliwością to sensowny wybór, który daje ciepło i niezależność energetyczną. https://www.nowin.pl/2025/03/23/kociol-dwupaliwowy-czy-jednopaliwowy-porownanie-systemow-grzewczych-dla-domu/Data dodania komentarza: 23.03.2025, 12:39Źródło komentarza: Kocioł na drewno czy kocioł na pellet?Autor komentarza: JarominskiTreść komentarza: To jest super sprawa. Szybko się kładzie. Nawet samemu. Mam w domu własnie te płytki i sam kładłem. Genialnie proste. Myślałem, że nie dam rady a tu poszło bez problemu. Fajnie to wymyślili.Data dodania komentarza: 12.07.2021, 19:50Źródło komentarza: Elastyczny klinkier ELABRICK – niezwykła okładzina fasad  Autor komentarza: MarekTreść komentarza: Dobrze opisany artykuł. W moim przypadku sprawdziła się firma TS-Koncept budowa domów LublinData dodania komentarza: 4.02.2021, 11:56Źródło komentarza: Prawidłowy montaż kominów systemowychAutor komentarza: Piotrek W.Treść komentarza: Osobiście jestem zdecydowanym zwolennikiem pokryć dachowych z blachy. Dobra blachodachówka wyglądem nie odbiega od tradycyjnej dachówki, a co do spraw technicznych - sam mam blachodachówkę od kilku długich lat (z firmy Regamet) i nic, w sensie ani rdza, ani przeciekanie czy jakiekolwiek inne problemy się z nią nie dzieją. I wydaje mi się, że nie jestem tu wyjątkiem. A że warto co jakiś czas poddawać taki dach renowacji? To inna sprawa, ale i nie jakiś wielki problem.Data dodania komentarza: 30.07.2020, 17:36Źródło komentarza: Jak zabezpieczyć dach przed rdzą