Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 2 kwietnia 2025 11:06

Kocioł zgazowujący drewno Smart RHV Rakoczy

Kotły na zgazowanie drewna to rozwiązanie ma w swojej ofercie jedna z najstarszych marek w Polsce – Rakoczy, należąca do austriackiej, biznesowej grupy Hargassner – europejskiego potentata w dziedzinie urządzeń grzewczych.
Kocioł zgazowujący drewno Smart RHV Rakoczy
Smart RHV Rakoczy

Tradycyjne ogrzewanie w nowoczesnym, ekologicznym wydaniu – zgazowanie drewna

Wybór kotła zgazowującego to rozwiązanie w pełni ekologiczne, wykorzystujące odnawialne źródło energii, jakim jest drewno kawałkowe. Nasz nowy kocioł Rakoczy Smart RHV to urządzenie konwertujące biomasę drzewną w paliwo gazowe tzw. holzgaz, które jest spalane w komorze opalania przy wykorzystaniu powietrza wtórnego i pierwotnego. W połączeniu z zaawansowanym systemem sterującym kocioł zapewnia czyste oraz oszczędne ogrzewanie na długie lata. 

Dlaczego warto wybrać kocioł Rakoczy Smart RHV? Przede wszystkim dlatego, że cechuje go niska emisja pyłów oraz zerowy bilans dwutlenku węgla. Nasz nowy kocioł posiada certyfikaty: 5 klasy i Ecodesign oraz – co najważniejsze – spełnia warunki programu Czyste Powietrze. Dzięki temu na jego zakup można otrzymać dofinansowanie w wysokości nawet do 20 400 zł netto.

 

 

Poznaj urządzenia marki Rakoczy. Wejdź na www.rakoczy.pl i dowiedz się, jak ogrzewać dom ekologicznie i oszczędnie.

Autoryzowany Przedstawiciel Marki Hargassner w Polsce Rakoczy Stal Sp. z o.o.
tel. 15 813 69 69, tel. kom. 669 659 394
e-mail: [email protected], www.rakoczy.pl


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: zeciaTreść komentarza: Kocioł na pellet i drewno to praktyczne rozwiązanie dla otwartych na opcje. Drewno jest ekonomiczne, szczególnie własne, a pellet wygodny – automatyczne spalanie, jak w Ogniwo Duo, oszczędza czas. Efektywność powyżej 87% i niska emisja to zalety, jeśli opał jest suchy i system zoptymalizowany. Inwestycja (od 12 tys. zł) zwraca się z dotacjami i tańszym ogrzewaniem. Potrzebna jest jednak przestrzeń na paliwo i trochę pracy – załadunek drewna, czyszczenie. To dobra propozycja dla tych, co łączą ekologię z budżetem, ale wymaga planowania i konserwacji. Dla osób z dostępem do drewna i cierpliwością to sensowny wybór, który daje ciepło i niezależność energetyczną. https://www.nowin.pl/2025/03/23/kociol-dwupaliwowy-czy-jednopaliwowy-porownanie-systemow-grzewczych-dla-domu/Data dodania komentarza: 23.03.2025, 12:39Źródło komentarza: Kocioł na drewno czy kocioł na pellet?Autor komentarza: JarominskiTreść komentarza: To jest super sprawa. Szybko się kładzie. Nawet samemu. Mam w domu własnie te płytki i sam kładłem. Genialnie proste. Myślałem, że nie dam rady a tu poszło bez problemu. Fajnie to wymyślili.Data dodania komentarza: 12.07.2021, 19:50Źródło komentarza: Elastyczny klinkier ELABRICK – niezwykła okładzina fasad  Autor komentarza: MarekTreść komentarza: Dobrze opisany artykuł. W moim przypadku sprawdziła się firma TS-Koncept budowa domów LublinData dodania komentarza: 4.02.2021, 11:56Źródło komentarza: Prawidłowy montaż kominów systemowychAutor komentarza: Piotrek W.Treść komentarza: Osobiście jestem zdecydowanym zwolennikiem pokryć dachowych z blachy. Dobra blachodachówka wyglądem nie odbiega od tradycyjnej dachówki, a co do spraw technicznych - sam mam blachodachówkę od kilku długich lat (z firmy Regamet) i nic, w sensie ani rdza, ani przeciekanie czy jakiekolwiek inne problemy się z nią nie dzieją. I wydaje mi się, że nie jestem tu wyjątkiem. A że warto co jakiś czas poddawać taki dach renowacji? To inna sprawa, ale i nie jakiś wielki problem.Data dodania komentarza: 30.07.2020, 17:36Źródło komentarza: Jak zabezpieczyć dach przed rdzą