Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 21 kwietnia 2025 02:19

GRANIT Dulniak – firma z pomysłem na rozwój

GRANIT Dulniak – firma z pomysłem na rozwój

GRANIT Dulniak – firma z pomysłem na rozwój

Dariusz Marciniak[email protected]

Z Rafałem Dulniakiem, właścicielem firmy GRANIT Dulniak Sp. z o.o. w imieniu Fachowca Lubelskiego rozmawia Dariusz Marciniak.

Dariusz Marciniak: Panie Rafale, firma GRANIT Dulniak działa na lubelskim rynku od 1991 roku i mam wrażenie, że rośnie nieustannie razem z nim.

Rafał Dulniak: To prawda, w rozwoju po prostu widzimy naszą szansę. Staramy się być na tzw. topie, zarówno w kraju, jak i w regionie, inwestując w siebie – czyli w firmę – i we własną innowacyjność. Niekoniecznie w oparciu wyłącznie o własne środki. Korzystamy też z funduszy unijnych.

DM: Jesteście chyba jedną z nielicznych firm w naszym regionie, które to robią. Zwłaszcza jeżeli mówimy o branży budowlanej.

RD: Wykorzystanie funduszy unijnych do sfinansowania inwestycji w działalności gospodarczej od razu, jak tylko pojawiła się taka możliwość, uważaliśmy za szansę na rozwój naszej firmy i konsekwentnie się tego trzymamy, bo daje to zakładane przez nas efekty. Pierwsze projekty unijne zaczęliśmy realizować już w 2004 roku. Przy współudziale środków Unii Europejskiej zakupiliśmy wtedy trzy obrabiarki do kamienia oraz wózek widłowy. W 2010 roku otrzymaliśmy kolejne dofinansowanie. Tym razem było to na trak linowy do cięcia bloków granitowych, centrum polerskie, centrum obróbcze ze sterowaniem numerycznym CNC – 5-osiowe, piłę automatyczną do cięcia elementów granitowych, maszynę do ćwierćwałków, monitoring, wózek widłowy oraz samochód ciężarowy. Dzięki tym zakupom teraz jesteśmy w stanie sprostać nawet bardzo skomplikowanym zleceniom. Dzięki nim rozwijamy się i w rozwoju tym upatrujemy swoją szansę.

DM: Ale jak widać z Waszych ostatnich poczynań, sam rozwój parku maszynowego to nie było coś, co Wam wystarcza. Wybudowaliście halę magazynową. Z tego, co wiem, wiele osób wątpiło w powodzenie tej inwestycji.

RD: No tak, było dużo wątpliwości, szczególnie wśród naszej kamieniarskiej branży, ale nam się udało.

DM: To proszę powiedzieć, do czego ta hala jest Wam potrzebna.

RD: Ta hala niebawem będzie Galerią Kamienia, bo chcemy, aby takim produktem się stała. Zależy nam na tym, aby każdy kto wykańcza swój dom, mieszkanie czy biurowiec przyszedł do nas i odnalazł tu materiał spełniający jego oczekiwania. Nasza Galeria jest niewątpliwie produktem luksusowym, z którego będą mogli korzystać klienci zainteresowani wyborem kamienia naturalnego i nie tylko. Mamy oczywiście swój olbrzymi zakład produkcyjny i świadczymy usługi obróbki kamienia dla każdego klienta. Hala natomiast ma na celu prezentację materiału i stworzenie klientom komfortowych warunków do zapoznania się z naszą ofertą w tym zakresie. Każdy klient będzie mógł przyjechać do naszej Galerii i wskazać swojemu wykonawcy materiał, którym jest zainteresowany. Interes upatrujemy właśnie w wykonawcach, którzy będą nabywali u nas całe płyty wielkoformatowe po konsultacji z inwestorem. Obecnie w naszej hali posiadamy granit, marmur, konglomerat kamienny. W niedalekiej przyszłości do oferty wprowadzimy spieki kwarcowe, absolutnie topową nowość w aranżacji wnętrz. Ostatecznie, jako produkt z najwyższej półki, chcemy do oferty naszej Galerii wprowadzić materiały półszlachetne, warte nawet kilkanaście tysięcy złotych za metr kwadratowy. Nasz plan rozwoju zakłada bowiem dotarcie do jak najszerszego grona odbiorców oraz o umożliwienie lubelskim projektantom wnętrz kreowania innowacyjnych i nietuzinkowych projektów. Niewątpliwym atutem naszej działalności jest brak konkurencji. Lubelszczyzna jest dużym rynkiem, a nasza Galeria jest jedyną tak potężną ekspozycją płyt wielkoformatowych zamkniętą pod dachem. Oficjalnego otwarcia jeszcze nie zrobiliśmy, cały czas dostarczamy materiały i staramy się uporządkować otoczenie, aby było czysto i przyjemnie, jak w galerii przystało. Hala natomiast jest otwarta codziennie w naszych godzinach pracy i w każdej chwili można wejść i obejrzeć wyeksponowane materiały.

DM: Dziękuję za rozmowę.


Zakład Kamieniarski GRANIT Dulniak Sp.J.
Lublin, ul. Głuska 16, (przy szpitalu Abramowice)
tel. 81 744 08 27
www.granit.lublin.pl

                                                       GRANIT Dulniak Sp. z o.o.
Lublin, ul. Cmentarna 8
tel. 608 505 036
www.dulniak.pl


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: zeciaTreść komentarza: Kocioł na pellet i drewno to praktyczne rozwiązanie dla otwartych na opcje. Drewno jest ekonomiczne, szczególnie własne, a pellet wygodny – automatyczne spalanie, jak w Ogniwo Duo, oszczędza czas. Efektywność powyżej 87% i niska emisja to zalety, jeśli opał jest suchy i system zoptymalizowany. Inwestycja (od 12 tys. zł) zwraca się z dotacjami i tańszym ogrzewaniem. Potrzebna jest jednak przestrzeń na paliwo i trochę pracy – załadunek drewna, czyszczenie. To dobra propozycja dla tych, co łączą ekologię z budżetem, ale wymaga planowania i konserwacji. Dla osób z dostępem do drewna i cierpliwością to sensowny wybór, który daje ciepło i niezależność energetyczną. https://www.nowin.pl/2025/03/23/kociol-dwupaliwowy-czy-jednopaliwowy-porownanie-systemow-grzewczych-dla-domu/Data dodania komentarza: 23.03.2025, 12:39Źródło komentarza: Kocioł na drewno czy kocioł na pellet?Autor komentarza: JarominskiTreść komentarza: To jest super sprawa. Szybko się kładzie. Nawet samemu. Mam w domu własnie te płytki i sam kładłem. Genialnie proste. Myślałem, że nie dam rady a tu poszło bez problemu. Fajnie to wymyślili.Data dodania komentarza: 12.07.2021, 19:50Źródło komentarza: Elastyczny klinkier ELABRICK – niezwykła okładzina fasad  Autor komentarza: MarekTreść komentarza: Dobrze opisany artykuł. W moim przypadku sprawdziła się firma TS-Koncept budowa domów LublinData dodania komentarza: 4.02.2021, 11:56Źródło komentarza: Prawidłowy montaż kominów systemowychAutor komentarza: Piotrek W.Treść komentarza: Osobiście jestem zdecydowanym zwolennikiem pokryć dachowych z blachy. Dobra blachodachówka wyglądem nie odbiega od tradycyjnej dachówki, a co do spraw technicznych - sam mam blachodachówkę od kilku długich lat (z firmy Regamet) i nic, w sensie ani rdza, ani przeciekanie czy jakiekolwiek inne problemy się z nią nie dzieją. I wydaje mi się, że nie jestem tu wyjątkiem. A że warto co jakiś czas poddawać taki dach renowacji? To inna sprawa, ale i nie jakiś wielki problem.Data dodania komentarza: 30.07.2020, 17:36Źródło komentarza: Jak zabezpieczyć dach przed rdzą