Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 3 kwietnia 2025 09:24

Budowa nowych przyłączy gazowych wstrzymana

Budowa nowych przyłączy gazowych tymczasowo zostaje wstrzymana. Polska Spółka Gazownictwa w środę 12 stycznia 2021 r. poinformowała o zawieszeniu zawierania nowych umów.
Budowa nowych przyłączy gazowych wstrzymana

Nowego przyłącza gazowego potrzebuje każdy, kto buduje dom i każdy, kto dom już istniejący, dopiero teraz do sieci chce podłączyć. Wstrzymanie podpisywania umów na ich realizację może okazać się dość dużym problemem zarówno dla osób kompletujących niezbędną dokumentację do wniosku o pozwolenie na budowę, jak planujących zmodernizować swój system grzewczy, przechodząc z paliw stałych na gazowe. A że boom budowlany w ubiegłym roku był olbrzymi, a program Czyste Powietrze cieszył się olbrzymim powodzeniem to i zainteresowanie przyłączeniem do sieci w ubiegłym roku było duże.

Jak się okazało zainteresowanie to było takie, że umowy na budowę nowego przyłącza gazowego, które Polska Spółka Gazowa (PSG) podpisała do tej pory, wyczerpały budżet przewidziany przez nią na lata 2022-2023 (a to aż 2 mld zł!). PSG postanowiła zatem wstrzymać się tymczasowo z podpisywaniem umów z kolejnymi inwestorami. Jeżeli zatem nie mamy w tej chwili takiej umowy, na zawarcie jej ze Spółką będziemy musieli poczekać dłużej niż zazwyczaj. Ile? Tego nie wiadomo. Jak informuje portal money.pl, PSG deklaruje, że poszukuje rozwiązań, aby jak najszybciej wznowić podpisywanie umów na nowe przyłącza.

- Zarząd PSG, kierownictwo Grupy Kapitałowej PGNiG S.A. i przedstawiciele administracji rządowej, pracują nad rozwiązaniami, które pozwolą zwiększyć możliwości inwestycyjne spółki i kontynuować proces przyłączania klientów do sieci dystrybucyjnej. O możliwości realizacji nowych przyłączeń PSG będzie na bieżąco powiadamiać przyszłych klientów - przekazała spółka w komunikacie przesłanym do money.pl.

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: zeciaTreść komentarza: Kocioł na pellet i drewno to praktyczne rozwiązanie dla otwartych na opcje. Drewno jest ekonomiczne, szczególnie własne, a pellet wygodny – automatyczne spalanie, jak w Ogniwo Duo, oszczędza czas. Efektywność powyżej 87% i niska emisja to zalety, jeśli opał jest suchy i system zoptymalizowany. Inwestycja (od 12 tys. zł) zwraca się z dotacjami i tańszym ogrzewaniem. Potrzebna jest jednak przestrzeń na paliwo i trochę pracy – załadunek drewna, czyszczenie. To dobra propozycja dla tych, co łączą ekologię z budżetem, ale wymaga planowania i konserwacji. Dla osób z dostępem do drewna i cierpliwością to sensowny wybór, który daje ciepło i niezależność energetyczną. https://www.nowin.pl/2025/03/23/kociol-dwupaliwowy-czy-jednopaliwowy-porownanie-systemow-grzewczych-dla-domu/Data dodania komentarza: 23.03.2025, 12:39Źródło komentarza: Kocioł na drewno czy kocioł na pellet?Autor komentarza: JarominskiTreść komentarza: To jest super sprawa. Szybko się kładzie. Nawet samemu. Mam w domu własnie te płytki i sam kładłem. Genialnie proste. Myślałem, że nie dam rady a tu poszło bez problemu. Fajnie to wymyślili.Data dodania komentarza: 12.07.2021, 19:50Źródło komentarza: Elastyczny klinkier ELABRICK – niezwykła okładzina fasad  Autor komentarza: MarekTreść komentarza: Dobrze opisany artykuł. W moim przypadku sprawdziła się firma TS-Koncept budowa domów LublinData dodania komentarza: 4.02.2021, 11:56Źródło komentarza: Prawidłowy montaż kominów systemowychAutor komentarza: Piotrek W.Treść komentarza: Osobiście jestem zdecydowanym zwolennikiem pokryć dachowych z blachy. Dobra blachodachówka wyglądem nie odbiega od tradycyjnej dachówki, a co do spraw technicznych - sam mam blachodachówkę od kilku długich lat (z firmy Regamet) i nic, w sensie ani rdza, ani przeciekanie czy jakiekolwiek inne problemy się z nią nie dzieją. I wydaje mi się, że nie jestem tu wyjątkiem. A że warto co jakiś czas poddawać taki dach renowacji? To inna sprawa, ale i nie jakiś wielki problem.Data dodania komentarza: 30.07.2020, 17:36Źródło komentarza: Jak zabezpieczyć dach przed rdzą