1. Fundamenty monolityczne betonowe to najpopularniejsza metoda wykonywania fundamentów. Nic w tym dziwnego. Jeżeli wykonamy je bez błędów, będą najbardziej trwałą podstawą domu, jaką możemy zastosować.
2. Bloczki betonowe skutecznie wyparły z użycia cegłę pełną, którą niegdyś powszechnie stosowano do budowy ścian fundamentowych.
3. Aby zabezpieczyć budynek przed utratą ciepła przez fundamenty, zabezpiecza się je materiałem termoizolacyjnym i izolacją przeciwwilgociową.
4. Hydroizolacja pionowa chroni fundamenty przed działaniem wilgoci zawartej w gruncie, która mogłaby spowodować korozję fundamentów i tym samym zagrozić stabilności i trwałości budynku.
5. Hydroizolacja pozioma to zabezpieczenie ścian przed wilgocią, która może przedostać się do fundamentów i ścian fundamentowych z podłoża i wędrować w górę muru.
6. Wykonując fundamenty i przygotowując wylewkę pod podłogi na gruncie, trzeba wykonać przepusty pod instalacje wod-kan i odpowiednio je zabezpieczyć przed uszkodzeniami w trakcie prac budowlanych.
7. Ściany w technologii dwuwarstwowej wzmacnia się słupami żelbetowymi. Ich zbrojenie najlepiej wykonać przed wylaniem fundamentów, to wzmocni ich osadzenie i umożliwi lepsze przenoszenie obciążeń ze ścian na fundamenty.
EA
Foto: Redakcja
Napisz komentarz
Komentarze