Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 3 kwietnia 2025 12:03

Poczuj się w domu jak na łonie natury!

Czy wiecie, że aż 90% naszego życia spędzamy w zamkniętych pomieszczeniach, każdego dnia wdychając przy tym około 11 000 litrów powietrza? Często przebywamy wśród ścian, które nie są w stanie regulować klimatu we wnętrzach, w efekcie czego musimy pogodzić się z tym, że jego jakość nie jest najlepsza. Wcale nie musi tak być. Stosując prozdrowotne materiały do wykończenia ścian wewnętrznych możemy zrobić milowy krok w stronę zdrowego mieszkania.
Poczuj się w domu jak na łonie natury!

 

Gdy spędzamy czas w pomieszczeniach, brakuje nam przede wszystkim jednej rzeczy: tego wyjątkowego uczucia oddychania pełną piersią, którego doświadczamy na łonie natury.  Najzdrowsze powietrze spotkamy w lesie, w górach, nad morzem, a przede wszystkim w pobliżu wodospadów, gdzie występuje bardzo wysokie stężenie jonów w powietrzu. Teraz przyjemności wdychania świeżego powietrza możemy skorzystać nie tylko w otoczeniu przyrody, lecz także przebywając we wnętrzach. Firma Baumit opracowała system produktów do wykańczania ścian Ionit, który oczyszcza powietrze oraz reguluje jego wilgotność w pomieszczeniach, dzięki czemu organizm można zregenerować codziennie – nawet, jeśli musimy pozostać w domu.

Jony – mali superbohaterowie

 

Pierwsze skrzypce w systemie gra mineralna farba Baumit IonitColor, która zwiększa ilość naturalnych jonów w powietrzu, co zostało potwierdzone przez niemiecki Instytut Fizyki Budowlanej im. Fraunhofera oraz Wiedeński Uniwersytet Medyczny. Cząsteczki te działają jak naturalne magnesy na kurz i pył, a wiążąc je, powodują ich opadanie na podłogę, po czym można je łatwo usunąć podczas codziennego sprzątania. W efekcie powietrze oczyszcza się, co z kolei wpływa na nasze samopoczucie – wspiera działanie układu odpornościowego, poprawia koncentrację, przyśpiesza regenerację organizmu i minimalizuje ryzyko reakcji alergicznych.

 

Regulatory wilgoci

 

Aby potencjał farby Baumit IonitColor mógł zostać w pełni wykorzystany, w pomieszczeniu niezbędny jest odpowiedni poziom wilgoci – najlepiej, jeśli mieści się on w przedziale 40-60%. Ten cel pomogą nam osiągnąć gładzie Baumit IonitFinish i Baumit IonitFino, które gromadzą nadmiar wilgoci, a w razie jej niedoboru oddają ją z powrotem do powietrza w pomieszczeniu. Ściany zyskują w ten sposób zdolność „oddychania”, wpływając na lepszy mikroklimat. Liczba cząsteczek wody w powietrzu jest zawsze odpowiednio wysoka, co stwarza idealne warunki do produkcji jonów przez farbę Baumit IonitColor.

 

 

 

Ilość ma znaczenie

 

Im więcej jonów w powietrzu, tym lepiej. Z optymalną sytuacją mamy do czynienia wówczas, kiedy jest ich przynajmniej 1000 na cm³. W zamkniętych pomieszczeniach ta liczba nie przekracza zwykle 250 na cm³, a w mieszkaniach zlokalizowanych w centrach miast często kształtuje się ona poniżej 100 na cm³. System Baumit Ionit pozwala zwiększyć ich ilość we wnętrzach do poziomu 2000-4000 na cm³, zapewniając nam jakość powierza porównywalną do tej, jakiej możemy doświadczyć w górach!

 

Optymalna liczba jonów w powietrzu wynosi przynajmniej 1000 na cm³ | Źródło: Baumit

 

Dobierając odpowiednie materiały do wykańczania domu, sprawiamy, że nasze cztery ściany stają się miejscem odpoczynku, relaksu i regeneracji w pełnym znaczeniu tych słów. Wyniki badań prowadzonych w parku badawczym Baumit Viva jednoznacznie potwierdzają, że droga do zdrowego mieszkania wiedzie przez dobrą izolację termiczną, solidne ściany i korzystnie wpływający na zdrowie system tynków. Tylko od nas samych zależy czy wśród własnych czterech ścian stworzymy środowisko, które pozwoli nam cieszyć się dobrym samopoczuciem.

 

 

www.baumit.com

www.facebook.com/BaumitPolska

www.instagram.com/baumit.polska


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: zeciaTreść komentarza: Kocioł na pellet i drewno to praktyczne rozwiązanie dla otwartych na opcje. Drewno jest ekonomiczne, szczególnie własne, a pellet wygodny – automatyczne spalanie, jak w Ogniwo Duo, oszczędza czas. Efektywność powyżej 87% i niska emisja to zalety, jeśli opał jest suchy i system zoptymalizowany. Inwestycja (od 12 tys. zł) zwraca się z dotacjami i tańszym ogrzewaniem. Potrzebna jest jednak przestrzeń na paliwo i trochę pracy – załadunek drewna, czyszczenie. To dobra propozycja dla tych, co łączą ekologię z budżetem, ale wymaga planowania i konserwacji. Dla osób z dostępem do drewna i cierpliwością to sensowny wybór, który daje ciepło i niezależność energetyczną. https://www.nowin.pl/2025/03/23/kociol-dwupaliwowy-czy-jednopaliwowy-porownanie-systemow-grzewczych-dla-domu/Data dodania komentarza: 23.03.2025, 12:39Źródło komentarza: Kocioł na drewno czy kocioł na pellet?Autor komentarza: JarominskiTreść komentarza: To jest super sprawa. Szybko się kładzie. Nawet samemu. Mam w domu własnie te płytki i sam kładłem. Genialnie proste. Myślałem, że nie dam rady a tu poszło bez problemu. Fajnie to wymyślili.Data dodania komentarza: 12.07.2021, 19:50Źródło komentarza: Elastyczny klinkier ELABRICK – niezwykła okładzina fasad  Autor komentarza: MarekTreść komentarza: Dobrze opisany artykuł. W moim przypadku sprawdziła się firma TS-Koncept budowa domów LublinData dodania komentarza: 4.02.2021, 11:56Źródło komentarza: Prawidłowy montaż kominów systemowychAutor komentarza: Piotrek W.Treść komentarza: Osobiście jestem zdecydowanym zwolennikiem pokryć dachowych z blachy. Dobra blachodachówka wyglądem nie odbiega od tradycyjnej dachówki, a co do spraw technicznych - sam mam blachodachówkę od kilku długich lat (z firmy Regamet) i nic, w sensie ani rdza, ani przeciekanie czy jakiekolwiek inne problemy się z nią nie dzieją. I wydaje mi się, że nie jestem tu wyjątkiem. A że warto co jakiś czas poddawać taki dach renowacji? To inna sprawa, ale i nie jakiś wielki problem.Data dodania komentarza: 30.07.2020, 17:36Źródło komentarza: Jak zabezpieczyć dach przed rdzą