Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 20 kwietnia 2025 15:31

Czy warto odnawiać stare budynki?

Czy warto odnawiać stare budynki? Czy ściany potrafią mówić? W jakim kierunku zmierza polska architektura? Odpowiedzi między innymi na te pytania znajdziecie, zgłębiając lekturę najnowszego numeru Baumit Magazynu, który właśnie trafił do dystrybucji, także w postaci e-wydania.
Czy warto odnawiać stare budynki?

 

Trzynasty numer bezpłatnego półrocznika wydawanego przez firmę Baumit to już tradycyjnie spora porcja praktycznej wiedzy, która zaspokoi apetyt nawet najbardziej wymagających czytelników – architektów, wykonawców, inwestorów, wszystkich, którzy lubią być na bieżąco z aktualnymi trendami, nowinkami technologicznymi lub po prostu chcą wiedzieć, co w architektoniczno-budowlanej trawie piszczy.

 

Tematem wiodącym numeru jest renowacja. To wokół niej koncentrują się artykuły pt. „Stare budynki zasługują na szansę”, „Klasyczne multi-możliwości renowacji”, „Sanova znaczy renowacja”. Ale na tym nie koniec. Przemierzając kolejne strony magazynu, przeczytacie również o obiektach, które dzięki wzorcowo przeprowadzonej renowacji już zyskały drugie życie – zarówno o obiektach polskich („Kamienica ze starej pocztówki” opisuje obiekt w Kożuchowie, a „Powrót do świetności z czasów Sobieskiego” – klasztor w Szczuczynie), jak i zagranicznych („Nowe życie ikony secesji” zostało poświęcone słynnemu wiedeńskiemu pawilonowi Olbricha).

 

W aktualnym numerze nie zabrakło również odniesień do architektury współczesnej. Zwolennicy nieszablonowych rozwiązań z pewnością zainteresują się lekturą tekstu: „Dom zacumowany nad stawem”, który jest poświęcony nagradzanej Barce Cieślika. Czytelnicy ceniący sobie oryginalne formy powinni przeczytać z kolei wywiad zatytułowany: „Autorskie sposoby na dynamikę”, z krakowskimi budynkami wielorodzinnymi w rolach głównych. Ciekawą propozycją jest także rozmowa z wyjątkowym streetartowcem o imieniu Lonac, który opowiada o swoje pasji oraz o tym, jak ściany potrafią mówić.

 

Lubicie konkursowe rozstrzygnięcia? Jeśli tak, z pewnością zainteresuje was artykuł: „Podróż po polskiej architekturze”, który prezentuje laureatów konkursu Fasada Roku 2020 – tych, których wyłoniło profesjonalne jury, jak również tych wytypowanych w głosowaniu Internautów. Jeśli natomiast zajmujecie się wykonawstwem, łączycie praktyczne z pożytecznym i lubicie nagrody, koniecznie przeczytajcie o nowej edycji Baumit Klubu, która startuje już 1 lutego 2020 r. – na członków czeka wiele niespodzianek.

 

Z bieżącego wydania dowiecie się także, dlaczego warto stosować tynki cementowo-wapienne, jak wybrać idealną farbę fasadową czy w jaki sposób przeprowadzić prace betoniarskie błyskawicznie i bez prądu. To i jeszcze więcej przeczytacie w najnowszym Baumit Magazynie, który jest dystrybuowany wśród Przyjaciół i Partnerów biznesowych firmy Baumit. Można skorzystać także z e-wydania, pobierając je bezpłatnie ze strony www.baumit.com.

 

www.baumit.com

www.facebook.com/BaumitPolska

www.instagram.com/baumit.polska


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: zeciaTreść komentarza: Kocioł na pellet i drewno to praktyczne rozwiązanie dla otwartych na opcje. Drewno jest ekonomiczne, szczególnie własne, a pellet wygodny – automatyczne spalanie, jak w Ogniwo Duo, oszczędza czas. Efektywność powyżej 87% i niska emisja to zalety, jeśli opał jest suchy i system zoptymalizowany. Inwestycja (od 12 tys. zł) zwraca się z dotacjami i tańszym ogrzewaniem. Potrzebna jest jednak przestrzeń na paliwo i trochę pracy – załadunek drewna, czyszczenie. To dobra propozycja dla tych, co łączą ekologię z budżetem, ale wymaga planowania i konserwacji. Dla osób z dostępem do drewna i cierpliwością to sensowny wybór, który daje ciepło i niezależność energetyczną. https://www.nowin.pl/2025/03/23/kociol-dwupaliwowy-czy-jednopaliwowy-porownanie-systemow-grzewczych-dla-domu/Data dodania komentarza: 23.03.2025, 12:39Źródło komentarza: Kocioł na drewno czy kocioł na pellet?Autor komentarza: JarominskiTreść komentarza: To jest super sprawa. Szybko się kładzie. Nawet samemu. Mam w domu własnie te płytki i sam kładłem. Genialnie proste. Myślałem, że nie dam rady a tu poszło bez problemu. Fajnie to wymyślili.Data dodania komentarza: 12.07.2021, 19:50Źródło komentarza: Elastyczny klinkier ELABRICK – niezwykła okładzina fasad  Autor komentarza: MarekTreść komentarza: Dobrze opisany artykuł. W moim przypadku sprawdziła się firma TS-Koncept budowa domów LublinData dodania komentarza: 4.02.2021, 11:56Źródło komentarza: Prawidłowy montaż kominów systemowychAutor komentarza: Piotrek W.Treść komentarza: Osobiście jestem zdecydowanym zwolennikiem pokryć dachowych z blachy. Dobra blachodachówka wyglądem nie odbiega od tradycyjnej dachówki, a co do spraw technicznych - sam mam blachodachówkę od kilku długich lat (z firmy Regamet) i nic, w sensie ani rdza, ani przeciekanie czy jakiekolwiek inne problemy się z nią nie dzieją. I wydaje mi się, że nie jestem tu wyjątkiem. A że warto co jakiś czas poddawać taki dach renowacji? To inna sprawa, ale i nie jakiś wielki problem.Data dodania komentarza: 30.07.2020, 17:36Źródło komentarza: Jak zabezpieczyć dach przed rdzą